Etransbus.pl

odpowiedzią na zapotrzebowanie podmiotów wykonujących usługi w transporcie drogowym osób - przewozów okazjonalnych, potocznie nazywanych

Podróż busami

Przewozy busami kojarzą się z komunikacją miejską organizowaną przez zakłady komunikacji miejskiej oraz podmiejską kojarzoną głównie z PKS-ami. Komunikację miejską stanowią obecnie głównie spółki powoływane przez poszczególne miasta, związki gminne oraz podmioty prywatne. Komunikacja podmiejska realizowana jest w dużej mierze przez małe i duże przedsiębiorstwa prywatne.

Przewozy busami to także przewozy w turystyce wykonywane na większe odległości, z których korzystają zarówno klienci indywidualni, jak i instytucjonalni. Dowóz gości na ślub, komunię, konferencję, wyjazd uczniów do kina, bądź na basen – to tylko znikoma część sytuacji, które wiążą się z koniecznością korzystania z tego typu transportu.

Wykluczając transport pojazdami indywidualnymi, busy są najpopularniejszym pojazdem wykorzystywanym do pokonywania stosunkowo niedługich tras. Możliwość precyzyjnego dostosowania trasy do potrzeb klientów, przystanki na życzenie, wygoda związana z systemem „od drzwi do drzwi”, a także cena i rozbudowana infrastruktura drogowa sprawiają, że przewozy autobusowe są zdecydowanym liderem w sektorze transportu krótkobieżnego.